logo
film

Drive my car

ドライブ・マイ・カー / 2021 / 179 min.
Japan
15.05.
19:00
2D
OR
12

Filmová adaptácia poviedky Harukiho Murakamiho, ktorá sa stala celosvetovou senzáciou. Atmosférická snímka plná tajomstiev a hľadania ľudského porozumenia.
 

Júsuke Kafuku je slávny divadelný herec a režisér, ktorý sa vyžíva v riadení svojho červeného Saabu 900. Počas angažmán na festivale v Hirošime musí túto radosť nedobrovoľne prenechať mladej málovravnej vodičke Misaki. Obaja na skúšobných jazdách nečakane zistia, že ich spája nielen záľuba v riadení. Spolu nájdu spôsob, ako sa vyrovnať so svojimi traumami a pocitmi viny, a ísť ďalej. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférická snímka plná tajomstiev, hľadania ľudského porozumenia a zmierenia.

 

Film získal celý rad ocenení, vrátane Ceny za najlepší scenár v Cannes či Zlatý glóbus. Na svojom konte má aj štyri nominácie na Oscara v kategóriách: najlepší film, réžia, adaptovaný scenár a najlepší cudzojazyčný film.

15.05.
19:00
2D
OR
12
Réžia
Ryusuke Hamaguchi
Scenár
Haruki Murakami
Herci
Hidetoshi Nishijima, Toko Miura, Reika Kirishima, Park Yu-rim, Jin Dae-yeon, Sonia Yuan, Ahn Hwi-tae, Perry Dizon, Satoko Abe, Masaki Okada
Hudba
Eiko Ishibashi