logo
film amfik

Psycho | AMFIK

Psycho / 1960 / 109 min.
United States (US)
29.06.
21:00
2D
cs
15

Premietanie sa uskutoční v Amfiku na Festivalovom námestí a začne sa po zotmení. Vstupenky si môžete kúpiť online, na pokladni kina alebo priamo na mieste pred podujatím. 

 

Film premietame v pôvodnom znení s titulkami.

 

Marion Craneová, sekretárka z Phoenixu, chce zmeniť svoj život. Jej najväčšou túžbou je zanechať stereotypnú prácu a začať nanovo s milencom Samom Loomisom. To však nie je jednoduché, pretože Sam má finančné záväzky voči bývalej manželke. Marion preto spreneverí značnú finančnú čiastku z realitnej kancelárie, v ktorej pracuje, a vydá sa za Samom do Kalifornie. Na úteku po dlhej jazde nájde útočisko pred búrkou v opustenom moteli, ktorý vlastnia matka a syn Batesovci. Po Marion pátra nielen polícia, ale aj jej sestra a súkromný detektív Milton Arbogast. Spolu odhaľujú hrozivé okolnosti Marioninho zmiznutia aj smrteľné tajomstvá, ktoré skrýva starý ponurý dom a opustený motel vedený duševne narušeným Normanom Batesom.

29.06.
21:00
2D
cs
15
Réžia
Alfred Hitchcock
Herci
Anthony Perkins, Janet Leigh, Vera Miles, John Gavin, Martin Balsam, John McIntire, Simon Oakland, Frank Albertson, Patricia Hitchcock, Vaughn Taylor
Hudba
Bernard Herrmann