logo
workshop kosykino klapkausmev

Workshop: Píšem scenár

Pripravili sme si pre vás ďalší workshop pre deti v rámci našej filmovej školy Klapka, Úsmev! Tentokrát sa budeme venovať písaniu scenára a to pod vedením producentky, vydavateľky a lektorky Marky Staviarskej. Do jej repertoáru patrí okrem iného aj úspešný slovenský film Loli paradička.


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
 

  • Miesto konania: Kino Úsmev (podzemie), Kasárenske námestie 1, 040 01 Košice
  • Dátum a čas: 26.11.2022, 10:00 – 16:00
  • Lektor: Marka Staviarska
  • Vek účastníkov: 9 – 12 rokov
  • Kapacita workshopu: 20 detí
  • Cena: 15 €
  • Prihlasovací formulár: bit.ly/workshop_pisem_scenar
  • Viac info: natalia@kinousmev.sk

     

OBSAH WORKSHOPU

Poďme sa rozprávať o filme! Ďaľší zo série detských workshopov pre milovníkov filmov vám ukáže cestu od filmového nápadu na filmové plátno. Účastníci spoznajú tvorivý proces uchopenia vlastných myšlienok do slov a viet vo forme, ktorá deťom pomôže pri tvorbe vlastných filmov a videí. Všetko s krátkou zástavkou v minulosti (dejiny filmu), predstavením špecifík rôznych filmových žánrov (western, rozprávka, sci-fi a iné) až k osvojeniu si jednoduchých pravidiel písania samotného filmového scenára.

 
LEKTORKA

Marka Staviarska

Narodila sa v roku 1985 v Prešove. Vyštudovala produkciu a distribúciu filmu na Filmovej fakulte VŠMU v Bratislave. Produkovala niekoľko ocenených krátkometrážnych filmov. Je producentkou dlhometrážneho filmu Víťa a Richarda Staviarskych Loli paradička. V súčasnosti sú hlavným publikom jej tvorby hlavne deti, lebo sama má tri. Napísala a vydala knihy pre deti Marínka Somarinka – Ako nakrútiš film, aj keď nie si dospelák, knižku Eliška a jej kamaráti, Príšeráci!, Opováž sa toto prečítať!, Milka a Milko. Vo vydavateľstve Albatros jej vyšla kniha Akos Avoláš. Je šéfredaktorkou detského časopisu Šikovníček. Píše scenáre k audiovizuálnej tvorbe pre deti a iným audiovizuálnym dielam. S Marínkou Somarinkou chodí deťom na základných školách rozprávať, ako sa tvorí film.
 

Podujatie organizujeme v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.