logo
film scandi

SCANDI: Je mi zo seba zle

Syk pike / 2022 / 95 min.
Norway, Sweden
25.01.
19:00
2D
ČT
15

Signe a Thomas sú v nezdravom, konkurenčnom vzťahu, ktorý naberie nečakaný zvrat, keď Thomas náhle prerazí ako súčasný umelec. V reakcii na to sa Signe zúfalo pokúsi získať späť svoj status vytvorením novej osobnosti, ktorou chce upútať pozornosť a súcit.

 

Režisér Kristoffer Borgli v tejto čiernej, satirickej komédii zobrazuje toxický vzťah, ktorý rýchlo eskaluje do desivých nových úrovní narcistickej sebaprezentácie. Signe a Thomas sú mladý pár so vzájomne nezdravou súťaživosťou, ktorá naberie nebezpečný smer, keď sa Thomas náhle presadí ako súčasný umelec. Signe v reakcii na to, urobí zúfalý až sebazničujúci pokus o znovuzískanie svojho postavenia tým, že sa úmyselne stane chorou, aby prilákala na svoju stranu pozornosť a súcit. Kristoffer Borgli brilantne satirizuje sebaprezentačné tendencie v súčasných médiách a impulz hľadajúci pozornosť v nás všetkých.

25.01.
19:00
2D
ČT
15
Réžia
Kristoffer Borgli
Scenár
Kristoffer Borgli
Herci
Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Anders Danielsen Lie, Fanny Vaager, Fredrik Stenberg Ditlev-Simonsen, Sarah Francesca Brænne, Steinar Klouman Hallert, Andrea Bræin Hovig, Henrik Mestad, Elisabeth Bech Aschehoug
Hudba
TURNS