logo
film autismfriendly

Autism-friendly: Kocúr v čižmách: Posledné želanie

Puss in Boots: The Last Wish / 2022 / 101 min.
United States (US)
21.01.
17:00
2D
7

Pozývame vás na otvorené premietanie z cyklu autism-friendly, ktoré je špeciálne prispôsobené časom a výberom deťom a ľuďom trpiacim poruchou autistického spektra. Vstup na podujatie je pre všetkých zdarma. Nulové vstupenky si vyberte online alebo v pokladni kina.


KOCÚR V ČIŽMÁCH: POSLEDNÉ ŽELANIE
Jeden z najobľúbenejších hrdinov z príbehov o Shrekovi sa vracia do kín. Najkrajšie pradie, dáva prednosť mlieku pred alkoholom a ako šermiar je absolútne dokonalý. Kocúr v čižmách si v tomto rozprávkovom dobrodružstve splní svoje posledné želanie.

Keď máte k dispozícii deväť životov, tak  sa nič nestane ak o jeden z nich občas prídete. Kocúra v čižmách si určite všetci pamätajú ako trúfalého chválenkára, sukničkára a frajera, ktorý prerástol svoju 60-centimetrovú postavu a stal sa legendárnym hrdinom. Jeho dobrodružstvá viedli k tomu, že sa z kedysi poctivého tuláka stal hľadaný kocúr. O niekoľko rokov sa rozhodne vziať osud do svojich labiek, aby v najväčšom dobrodružstve svojho života zachránil obyvateľov malého mestečka pred besniacim obrom. Príde však o svoj predposledný život a tak sa odhodlá zavesiť čižmy na klinec a žiť ďalej v relatívnom bezpečí mačacieho útulku, ako obyčajný chlpatý domáci miláčik. To by však nesmel mať v pätách drsnú  Zlatovlásku s jej partnermi, tromi medveďmi, ktorí s ním majú nevyrovnané účty.

Našťastie nádej zomiera posledná – v Kocúrovom prípade má podobu legendárnej Hviezdy želaní, ktorá by mu mohla obnoviť stratené životy. Takúto vzácnu vec je však veľmi ťažké nájsť. Kocúr v čižmách musí prehltnúť svoju pýchu a uzavrieť prímerie so svojím večným rivalom, mačacou zlodejkou Cicou Labkou. Spolu s ňou a novým priateľom Psom, ktorý z neznámeho dôvodu predstiera, že je mačka, sa vydávajú na rozprávkové dobrodružstvo, na konci ktorého ich čaká odmena. Samozrejme, iba ak nájdu  Hviezdu prianí.


Otvorené premietania vám prinášame v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

21.01.
17:00
2D
7
Réžia
Joel Crawford
Herci
Antonio Banderas, Salma Hayek, Harvey Guillén, Wagner Moura, Florence Pugh, Olivia Colman, Ray Winstone, Samson Kayo, John Mulaney, Da'Vine Joy Randolph
Hudba
Heitor Pereira