logo
film klubsilencio

Filmový klub SILENCIO: Nehanební bastardi

Inglourious Basterds / 2009 / 153 min.
France, Germany, United States (US)
26.04.
19:19
2D
cs
15

🎞️🔥 Señoras y señores, el Club Silencio les presenta... NEHANEBNÍ BASTARDI 

 

🎬 Kino Úsmev predstavuje FILMOVÝ KLUB SILENCIO. Pozývame vás na premietania filmových klasík obohatené o odborný úvod a priestor na diskusiu po premietaní. 

 

🔑 Stretávame sa každú druhú stredu o 19:19 vo veľkej sále Kina Úsmev. Pridajte sa medzi nás, napríklad prostredníctvom tohto linku. 

 

🎥 V ďalšom cykle premietaní sa pozrieme na herecké umenie Brada Pitta. Pokračujeme tarantinovkou NEHANEBNÍ BASTARDI. 

 

 

Pri zaregistrovaní cez formulár získate členskú kartu s možnosťou využitia každého štvrtého premietania zdarma. 

 

Počas prvého roka nemeckej okupácie Francúzska sa Shosanna Dreyfus stane svedkyňou popravy vlastnej rodiny rukou nacistického plukovníka Hansa Landa. Bez váhania sa vydá na útek a uchýli sa v Paríži, kde získa novú identitu ako majiteľka a zároveň aj prevádzkovateľka kina. V rovnakom čase ale na inom mieste v Európe poručík Aldo Raine zostavuje skupinu amerických židovských vojakov za cieľom okamžitej a prekvapivej odplaty, neskôr v nepriateľských líniách známej ako "the basterds". K tejto skupine sa pridá aj nemecká herečka a tajný agent v jednej osobe Bredget Von Hammersmark, ktorej úlohou je eliminovať vedúcich predstaviteľov tretej ríše. Osudy sa pretnú a celé dianie je sústredené okolo Shosanny pripravenej vziať odplatu do svojich vlastných rúk.

26.04.
19:19
2D
cs
15
Réžia
Quentin Tarantino
Scenár
Quentin Tarantino
Herci
Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl, Til Schweiger, Gedeon Burkhard, Jacky Ido, B. J. Novak