logo
film

Duchovia Inisherinu

The Banshees of Inisherin / 2022 / 114 min.
Republic of Ireland, United Kingdom (UK), United States (US)
20.03.
17:45
2D
ST
12

Dej filmu DUCHOVIA INISHERINU sa odohráva na odľahlom ostrove pri západnom pobreží Írska a sleduje celoživotných priateľov Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), ktorí sa ocitnú v slepej uličke, keď Colm nečakane ukončí ich priateľstvo. Ohromený Pádraic sa s pomocou svojej sestry Siobhán (Kerry Condon) a problémového mladého ostrovana Dominica (Barry Keoghan) snaží napraviť vzťah a odmieta prijať “nie” ako odpoveď. Pádraicove opakované snahy však len posilňujú odhodlanie jeho bývalého priateľa a keď Colm predloží zúfalé ultimátum, udalosti sa rýchlo vyhrotia a majú šokujúce následky.

 

Film režíroval  skvelý režiér Martin McDonagh, režisér mimoriadne umelecky úspešných filmov ako Tri Billboardy kúsok od Ebbingu a V Brugách a vo filme excelujú opäť tak ako vo filme v Brugách – herci Colin Farrell a Brendan Gleeson, ktorým sekundujú vo vedľajších úlohách Kerry Condon a Barry Keoghan.

 

Film Duchovia Inisherinu je nominovaný na 8 cien Zlatý Glóbus a bude patriť aj k favoritom na nominácie na cenu americkej filmovej akadémie Oscar.

20.03.
17:45
2D
ST
12
Réžia
Martin McDonagh
Scenár
Martin McDonagh
Herci
Colin Farrell, Brendan Gleeson, Kerry Condon, Barry Keoghan, Gary Lydon, Pat Shortt, Jon Kenny, Sheila Flitton, David Pearse, Bríd Ní Neachtain
Hudba
Carter Burwell