logo
masterclass

Masterclass: Grímur Hákonarson

🎬 Pripravili sme si pre vás masterclass úspešného islandského filmového režiséra a scenáristu Grímura Hákonarsona. Pred prednáškou o 18:00 bude premietaný jeho oceňovaný film Barani, na ktorý si je potrebné zakúpiť vstupenku bit.ly/BaraniHrutar_Usmev

 

Následne porozpráva o tom, ako pri natáčaní pracoval so štábom, hercami a ako vyvíjal scenár od momentu, keď dostal nápad až po to, ako sa dostal na obrazovku. Po skončení bude aj priestor na otázky z publika.

 

Masterclass je zdarma, ale je potrebné sa ňu vopred zaregistrovať prostredníctvom tohto odkazu: bit.ly/formular_hakonarson.

 

Grímur absolvoval FAMU v Prahe v roku 2004. Prvý raz získal medzinárodnú pozornosť svojím absolventským filmom Slávek the Shit. Za jeho prvý celovečerný film Summerland bol nominovaný na cenu Edda za najlepší scenár. Jeho ďalším celovečerným filmom boli Barani, o dvoch odcudzených bratoch na vidieku, ktorí sa spojili, aby zachránili svoje ovce. Film bol ocenený cenou Un Certain Regard na festivale v Cannes.

 

Masterclass organizujeme v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.