logo

Blind-friendly: WHIPLASH

📣 Pozývame vás na premietanie v rámci cyklu blind-friendly, ktorý sprístupňuje filmy ľuďom so zrakovým postihnutím. V nedeľu 29. 1. o 16:00 budeme premietať drámu WHIPLASH.

 

 • Premietania sú doplnené o audiokomentár, ktorý návštevníkom detailne opisuje dej filmu, jednotlivé scény, hercov a ich gestikuláciu či mimiku.
   
 • Vstup do kinosály nie je bezbariérový a preto sú k dispozícii zaškolení uvádzači v prípade, že by niektorí z návštevníkov potrebovali asistenciu pri výstupe hore schodmi.
   
 • Kino Úsmev sa nachádza za budovami Mlynská bašta a Stredná priemyselná škola Dopravná vedľa obchodného domu Urban.
   
 • Pri výbere filmov sa sústreďujeme na filmy s kratšou minutážou a radíme sa s ÚNSS a členmi skupiny nevidiacich a slabozrakých.
   
 • Vstup na premietanie je zdarma. Vstupenky si môžete rezervovať online na tomto odkaze: bit.ly/Whiplash_BlindFriendly alebo si ich môžete vybrať osobne pri uvádzačovi pred premietaním.

 


WHIPLASH
(r. Damien Chazelle, USA, 2014, 107 min)
Andrew Neiman je mladý a ambiciózny džezový bubeník, pevne rozhodnutý presadiť sa na elitnej hudobnej akadémii na východnom pobreží USA. Andrew, na ktorom sa negatívne podpísala skrachovaná spisovateľská kariéra jeho otca, dňom i nocou živí nádej, že sa z neho stane velikán. Pedagóg Terence Fletcher, známy pre svoj učiteľský talent ako aj pre svoje desivé metódy, vedie najlepší džezový ansámbel na škole. Fletcher objaví Andrewa a preradí ho do svojej kapely, čím mladíkovi navždy zmení život. Z jeho vášne pre dokonalosť sa rýchlo stáva posadnutosť, keď ho bezcitný mentor neustále tlačí na pokraj jeho schopností - aj zdravého rozumu.

 

 

Otvorené premietania realizujeme v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý je financovaný z Grantov EHP a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.