logo

українське кіно / Ukrajinské kino

🔵🟡 Запрошуємо на серію громадських кінопоказів для українських. Далі ми зустрінемося на фільмі Все завжди і водночас в суботу 13. 7. о 18:00. Показуємо фільм в українському дубляжі.

Ці заходи є відкритими для громадськості і слугують можливістю зблизити словацьку та українську громади. 

 

👁️ Все завжди і водночас

Бойовик / Наукова фантастика / Фентезі / Драма / Комедія

США, 2022, 139 хв

У центрі сюжету фільму «Все завжди і водночас» - Евелін Ван, вже не молодого віку китайська іммігрантка, яка намагається жити тихим і спокійним життям. Але її реальність різко змінюється після того, як вона зазнає серйозного допиту. В якийсь момент, Евелін починає усвідомлювати, що світ може бути не таким, яким вона собі його уявляла до сьогоднішнього моменту.
Героїня фільму «Все завжди і водночас» відкриває в собі вміння дивитися на два світи одночасно. Незабаром після цього пані Ван дізнається, що перебуває в дивному стані, коли вона може бачити себе в різних перспективах, немов вона перебуває у мультивсесвіті. Коли ці думки одержують своє підтвердження, героїня розуміє, що ця можливість дозволяє їй одночасно існувати у багатьох світах. Це відкриває перед нею нові перспективи. Але можливості, що відкрилися, приховують чимало небезпек.
У всього, що відбувається, є причина. Евелін має докопатися до правди. Істина може виявитися шокуючою.

 

квитки/vstupenky: 2 €

___________________________________________________________

🔵🟡 Pozývame vás na cyklus komunitných ukrajinských premietaní. Najbližšie sa stretneme na filme VŠETKO, VŠADE, NARAZ v sobotu 13. 7. о 18:00. Film premietame s ukrajinským dabingom.

Tieto podujatia sú prístupné verejnosti a slúžia ako príležitosť na bližšie prepojenie slovenskej a ukrajinskej komunity. 

 

👁️ Všetko, všade, naraz
Akčný / Sci-Fi / Fantasy / Dráma / Komédia

USA, 2022, 139 min

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov.

 


Projekt SoliDARE realizuje CINEFIL s podporou nadácie IZOLYATSIATrans Europe Halles a Malý Berlín a je spolufinancovaný programom ZMINA: Rebuilding, ktorý vznikol s podporou Európskej únie v rámci špeciálnej výzvy na predkladanie návrhov na podporu ukrajinských vysídlencov a ukrajinského kultúrneho a kreatívneho sektora.