logo
film klubsilencio

Filmový klub SILENCIO: Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford / 2007 / 153 min.
Canada, United Kingdom (UK), United States (US)
29.03.
19:19
2D
cs
15

Milí diváci, dnešné premietanie klubu SILENCIO sa zo zdravotných dôvodov uskutoční bez odborného úvodu.

 

🗡️🐎 Señoras y señores, el Club Silencio les presenta... ZABITIE JESSEHO JAMESA ZBABELCOM ROBERTOM FORDOM 

 

🎬 Kino Úsmev predstavuje FILMOVÝ KLUB SILENCIO. Pozývame vás na premietania filmových klasík obohatené o odborný úvod a priestor na diskusiu po premietaní. 

 

🔑 Stretávame sa každú druhú stredu o 19:19 vo veľkej sále Kina Úsmev. Pridajte sa medzi nás, napríklad prostredníctvom tohto linku. 

 

🎥 V ďalšom cykle premietaní sa pozrieme na herecké umenie Brada Pitta. Pokračujeme westernom ZABITIE JESSEHO JAMESA ZBABELCOM ROBERTOM FORDOM. 

 

 

Pri zaregistrovaní cez formulár získate členskú kartu s možnosťou využitia každého štvrtého premietania zdarma. 

 

Brad Pitt a Casey Affleck excelujú v hlavných úlohách umeleckého westernu, ktorý odhaľuje rúško tajomstva zahaľujúce život a smrť najväčšieho desperáda Divokého západu Jesseho Jamesa. Film režiséra Andrewa Dominika patrí medzi najpozoruhodnejšie snímky tohto žánru za posledných desať rokov. A rozhodne nielen preto, že v ňom hlavnú úlohu zohrala medzinárodná superhviezda Brad Pitt a vo vedľajšej úlohe sa až neskutočne blysol Casey Affleck. Aký vlastne bol lupič Jesse James? A prečo došlo k tomu, že sa devätnásťročný idealista Robert Ford, Jesseho priateľ a člen jeho gangu, postavil proti mužovi, ktorého od detstva zbožňoval?

29.03.
19:19
2D
cs
15
Réžia
Andrew Dominik
Herci
Brad Pitt, Casey Affleck, Sam Rockwell, Sam Shepard, Mary-Louise Parker, Paul Schneider, Jeremy Renner, Garret Dillahunt, Zooey Deschanel, Ted Levine