logo
film autismfriendly

Autism-friendly: Úžasný Mauric

The Amazing Maurice / 2022 / 93 min.
Germany, United Kingdom (UK)
25.03.
17:00
2D
5

Pozývame vás na premietanie v rámci cyklu autism-friendly, ktorý sprístupňuje filmy deťom a mládeži s poruchou autistického spektra. V sobotu 25. 3. o 17:00 budeme premietať rodinný animovaný film ÚŽASNÝ MAURIC.
 

Počas premietaní majú návštevníci možnosť voľného pohybu po kinosále a slobodu spontánneho prejavu v tolerantnom prostredí, kde ich nikto nebude napomínať, aby svoj prirodzený prejav nejako tlmili. Počas podujatí je v kinosále stlmené svetlo a film je prehrávaný so stíšeným zvukom. Pri výbere filmov sa sústreďujeme na filmy bez prudkých obrazových a zvukových zmien.

 

Vstup na premietanie je zdarma. Vstupenky si môžete rezervovať online alebo si ich môžete vybrať osobne pri uvádzačovi pred premietaním.

 

Animovaný film nakrútený podľa úspešnej knihy Terryho Pratchetta.

 

Zo sveta Úžasnej Plochozeme a kníh Terryho Pratchetta prichádzajú do kín obľúbení hrdinovia v animovanej komédii pre celú rodinu s názvom Úžasný Mauric. Prefíkaný hovoriaci kocúr Mauric sa dá dokopy s partičkou inteligentných potkanov, s jedným nie veľmi bystrým chlapcom a spolu vymyslia plán ako ošklbať obyvateľov malého, ospalého mesta. V jeho podzemí sa však ukrýva tajomstvo a Mauricov dokonalý podvod sa zmení na nečakané dobrodružstvo.

 

Mauric je kocúr ulice. Je všetkými masťami mazaný a ako každá správna mačka myslí iba sám na seba. Jedného dňa však zrazu zistí, že začína mať ľudské myšlienky a dokonca dokáže rozprávať. A nie je v tom sám! Potkany z miestneho klanu sú na tom rovnako – začali rozprávať, inteligentne uvažovať a zaujímať sa o vzdelanie. Vraj zjedli niečo zo skládky pri čarovnej univerzite. Kocúr a potkany vytvoria zvláštne priateľstvo a do partie k nim pribudne aj mladý chlapec, ktorý je síce len priemerne inteligentný, dokáže však hrať na píšťalke. Svojrázna skupinka putuje z mesta do mesta, potkany všade vytvoria „potkaniu pohromu“ a keď už je najhoršie, chlapec sa nechá najať ako potkaniar, potkany z mesta s pomocou píšťalky odvedie a nechá si za to od miestnych obyvateľov kráľovsky zaplatiť. O odmenu sa potom všetci podelia. Teraz však dorazili do mesta, v ktorom niečo nehrá. Zaváňa to tu sprisahaním nielen na zemi, ale aj pod ňou. V podzemí sa totiž ukrýva naozaj desivé, zlovestné tajomstvo. Osvedčený trik sa náhle zvrtne a namiesto množstva zlata čaká na úžasnú partičku veľké, zábavné a poriadne nebezpečné dobrodružstvo.

25.03.
17:00
2D
5
Réžia
Toby Genkel
Herci
Hugh Laurie, Emilia Clarke, David Thewlis, Himesh Patel, Gemma Arterton, Hugh Bonneville, Ariyon Bakare, Julie Atherton, David Tennant, Joe Sugg
Hudba
Tom Howe