logo
film

Osem hôr

Le otto montagne / 2022 / 147 min.
Belgium, France, Italy
20.03.
19:15
2D
ČT
12

Film o prerode chlapcov na mužov, hodnote priateľstva a hľadaní zmyslu života v tichu spektakulárnych Álp či Himalájí. Cena poroty na festivale v Cannes.

 

Pietro je chlapec z rušného talianskeho mesta, Bruno je chlapec z Bohom zabudnutej alpskej dediny. Jeden sa každé leto vracia do hôr s rodičmi, druhý kopce nikdy neopúšťa. Zdieľajú lásku k majestátnym vrcholom, zložitý vzťah k vlastným otcom a časom si obaja  nechajú narásť husté brady. Tak ako príroda rastie, oschýna a znovu rozkvitá, mení sa aj ich priateľstvo. Strata v Pietrovom živote ho po mnohých rokoch zavedie naspäť na vidiek a opätovné stretnutie s Brunom zmení jeho pohľad na svet. Za adaptáciu rovnomennej knihy Paola Cognettiho o prerode chlapcov na mužov, hodnote priateľstva a hľadaní zmyslu života v tichu spektakulárnych Álp či Himalájí získali Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivale v Cannes.

20.03.
19:15
2D
ČT
12
Réžia
Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
Herci
Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Filippo Timi, Elena Lietti, Elisabetta Mazzullo, Lupo Barbiero, Cristiano Sassella, Surakshya Panta, Gualtiero Burzi, Elisa Zanotto