logo
film klubsilencio

Filmový klub SILENCIO: Leto s Monikou

Sommaren med Monika / 1953 / 98 min.
Sweden
24.05.
19:19
2D
cs
15

🏖️💋 Señoras y señores, el Club Silencio les presenta... LETO S MONIKOU

 

🎬 Kino Úsmev predstavuje FILMOVÝ KLUB SILENCIO. Pozývame vás na premietania filmových klasík obohatené o odborný úvod a priestor na diskusiu po premietaní. 

 

🔑 Stretávame sa každú druhú stredu o 19:19 vo veľkej sále Kina Úsmev. Pridajte sa medzi nás, napríklad prostredníctvom tohto linku. 

Pri zaregistrovaní cez formulár získate členskú kartu s možnosťou využitia každého štvrtého premietania zdarma. 

 

 

🎥 V ďalšom cykle premietaní sa obzrieme za tvorbou švédskeho režisérskeho velikána Ingmara Bergmana. Pokračujeme filmom LETO S MONIKOU o veľkej letnej láske, ktorá narazí na tvrdú realitu.

 

Dvojica tínedžerov sa jedného letného dňa stretne, začnú si ľahkomyseľnú aféru a opustia svoje rodiny, aby mohli byť spolu.

 

Nekompromisná a divoká Monika pracuje na zeleninovom trhu, kde okúzli plachého a nesmelého Harryho. Sotva dospelá dvojica zo sociálne nižšej vrstvy sa do seba vášnivo zamiluje a v lete utečú loďou z mesta, od rodičov a zodpovednosti na vzdialený romantický ostrov plný letných sídiel. Spočiatku je všetko krásne a bezstarostné, ale s koncom leta prichádzajú prvé problémy. Monika však otehotnie a rajské opojenie sa rozplynie v krutej realite nedostatku peňazí a neschopnosti postarať sa o očakávané dieťa. Dvojica zbavená naivných ilúzií sa musí vrátiť do mesta. Jediným východiskom z nepríjemnej situácie sa stane uzatvorenie manželstva. Avšak Moniku čoskoro po narodení dcéry začne manželský život nudiť. Druhé pokračovanie Bergmanovej tzv. Letnej trilógie, ktoré bolo evidentne inšpirované zmyslenou a sviežou sexualitou herečky Herriet Andersson predstavuje jeden z najdôležitejších filmov švédskeho režiséra.

24.05.
19:19
2D
cs
15
Réžia
Ingmar Bergman
Scenár
Ingmar Bergman
Herci
Harriet Andersson, Lars Ekborg, Dagmar Ebbesen, Åke Fridell, Naemi Briese, Åke Grönberg, Sigge Fürst, John Harryson, Georg Skarstedt, Gösta Ericsson
Hudba
Erik Nordgren, Eskil Eckert-Lundin, Walle Söderlund