logo
film klubsilencio

Filmový klub SILENCIO: Siedma pečať

Det sjunde inseglet / 1957 / 97 min.
Sweden
07.06.
19:19
2D
cs
15

♟️💀 Señoras y señores, el Club Silencio les presenta... SIEDMA PEČAŤ

 

🎬 Kino Úsmev predstavuje FILMOVÝ KLUB SILENCIO. Pozývame vás na premietania filmových klasík obohatené o odborný úvod a priestor na diskusiu po premietaní. 

 

🔑 Stretávame sa každú druhú stredu o 19:19 vo veľkej sále Kina Úsmev. Pridajte sa medzi nás, napríklad prostredníctvom tohto linku. 

Pri zaregistrovaní cez formulár získate členskú kartu s možnosťou využitia každého štvrtého premietania zdarma. 

 

 

🎥 V ďalšom cykle premietaní sa obzrieme za tvorbou švédskeho režisérskeho velikána Ingmara Bergmana. Pokračujeme drámou SIEDMA PEČAŤ o rytierovi, ktorý sa vracia z križiackej výpravy.

 

Rytier, ktorý sa po križiackych výpravách vracia do Švédska, hľadá odpovede na otázky života, smrti a existencie Boha popritom ako hrá šach so Zubatou počas Čierneho moru.

 

Rytier Antonius Block sa vracia do Švédska po bojoch na križiackych výpravách, aby tam našiel biedu, mor, fanatické náboženské praktiky a smrť – s ktorou má rozohratú dlhú partiu šachu. Ak vyhrá, prežije, ak nie, dovolí Smrti, aby si ho vyžiadala. Počas tejto hry sa stretávajú v temperamentnej diskusii o Bohu a náboženstve. Siedma pečať je jedným z najvplyvnejších európskych umeleckých filmov a okrem toho získal množstvo ocenení vrátane Špeciálnej ceny poroty na filmovom festivale v Cannes v roku 1957.

07.06.
19:19
2D
cs
15
Réžia
Ingmar Bergman
Herci
Gunnar Björnstrand, Bengt Ekerot, Nils Poppe, Max von Sydow, Bibi Andersson, Inga Landgré, Åke Fridell, Inga Gill, Maud Hansson, Gunnel Lindblom
Hudba
Erik Nordgren