logo
film scandi

Letné svetlo a potom príde noc

Sumarljós og svo kemur nóttin / 2022 / 111 min.
Belgium, Iceland, Sweden
19.09.
20:15
2D
ČT
12

Hlboké a hravé majstrovské dielo, ktoré skúma sny a túžby obyčajných ľudí vo vidieckom meste a otvára otázky o živote, smrti a láske.

 

Islandský oceňovaný režisér Elfar Adalsteins natočil drámu o riedko osídlenej dedine na Islande, kde všetci jej obyvatelia žijú ďaleko od seba. Práve geografické rozpoloženie je ideálne pre tento druh svojrázneho, milosrdného a súborného filmu o tom, akí odlišní, a predsa podobní, sme my ľudia. Príbeh o vzťahoch, strastiach a radostiach poprepletaných v príbehoch vidiečanov. Podľa rovnomennej knihy slávneho islandského autora Jóna Kalmana Stefánssona. „Narodil som sa a vyrastal som v malej rybárskej dedine na východnom pobreží Islandu, takže som mal pocit, že túto jedinečnú galériu postáv osobne poznám. Úžasný príbehový svet práve ožil v mojej mysli a vedel som, že sa musím pokúsiť získať práva na román, tak majstrovsky napísaný Jónom Kalmanom,“ povedal o knihe režisér filmu.

19.09.
20:15
2D
ČT
12
Réžia
Elfar Adalsteins
Herci
Sveinn Ólafur Gunnarsson, Atli Óskar Fjalarsson, Sara Dögg Ásgeirsdóttir, Ólafur Darri Ólafsson, Svandís Dóra Einarsdóttir, Heida Reed, Þorsteinn Bachmann, Jóhann Sigurðarson, María Dögg Nelson, Hinrik Ólafsson