logo
scandi

Štyria malí dospelí

Neljä pientä aikuista / 2023 / 122 min.
Finland, France, Sweden
27.02.
19:15
2D
ČT
15

Miluj a nechaj milovať
 

Helsinki patria milencom! Pár v strednom veku, ktorý je tesne pred rozchodom, sa rozhodne otvoriť svoj vzťah a vstúpiť do komplikovaného sveta polyamorie. To, čo nasleduje, je fascinujúca kombinácia vtipných, dojímavých a až príliš ľudských pocitov.
 

Zdá sa, že polyamoria sa dnes spája výlučne s alternatívnym životným štýlom generácie Z. Ale možno sa aj niektorí z nás, ktorí sme toho v milostnom živote veľa prežili, cítime vo svojich túžbach príliš obmedzovaní monogamnými vzťahmi. Juulia je úspešnou poslankyňou parlamentu a žije v zdanlivo dokonalom manželstve so svojím manželom Matiasom, kňazom. Keď však Juulia zistí, že Matias má už rok pomer s Enni, zrúti sa. Aby zachránila svoje manželstvo, zapojí Enni do svojho života a všetci začnú žiť spolu v polyamornom vzťahu. Keď Juulia prijme nové pravidlá, zamiluje sa do mladého Misca, ktorý sa zdá byť zo štvorice najzrelší. Všetci štyria sa milujú, ale nech sa snažia akokoľvek, nedokážu sa zbaviť svojich problémov. Ide o dojímavý a ľudský portrét štyroch dospelých s bolesťami dospievania.

27.02.
19:15
2D
ČT
15
Director
Selma Vilhunen
Scripts
Selma Vilhunen
Actors
Alma Pöysti, Eero Milonoff, Oona Airola, Pietu Wikström, Iivo Tuuri, Kaija Pakarinen, Esko Roine, Emilia Sinisalo, Saaga Salo, Vilhelm Blomgren
Music
Jacob Haage, Sarah Assbring