logo

Fentasy

Fentasy / 2024 / 85 min.
Slovakia
03.04.
20:15
2D
OR
18

Sofia nadovšetko miluje divoké párty. A to hlavne tie, na ktorých sú hlavným zdrojom zábavy látky silnejšie než alkohol. So svojím novým priateľom Pellerom, amatérskym chemikom, rozbieha lukratívny biznis. Keď sa totiž akákoľvek droga zmieša s fentanylom, jej účinky sa závratne znásobia. A takisto aj zisk.
 

Čo na tom, že ich nová droga sa pre mnohých stáva smrtiacim koktejlom, keď teraz vládnu pouličnej scéne. Eufóriu z rýchlo rastúceho bohatstva vystrieda kruté vytriezvenie. Ich úspech veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží, koľko životov to bude stáť.
 

Kriminálny thriller FENTASY je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali pred viac ako 10 rokmi na Slovensku. Extrémne silný syntetický opioid fentanyl si v súčasnosti ročne vezme desiatky tisíc životov.

03.04.
20:15
2D
OR
18
Réžia
Samuel Vičan, Anastasia Hoppanová
Herci
Kristína Kanátová, David Švehlík, Noël Czuczor, Anna Jakab Rakovská, Tomáš Magát, Broňa Kováčiková, Peter Ondrejička, Viktória Šuplatová, Vladimír Jedľovský, Michaela Mäsiarová
Hudba
Ondřej Brousek