logo

Baby-friendly: Karaoke blues

Kuolleet lehdet / 2023 / 81 min.
Finland, Germany
09.04.
10:00
2D
ČT
15

🚼 Nechceme, aby rodičia nechávali svoje deti doma, keď si chcú vyraziť do kina. Baby-friendly je špeciálny cyklus dopoludňajších predstavení, keď svoje dieťa, trebárs aj v kočiari, môžete vziať so sebou do kinosály a vychutnať si "dospelácky" celovečerný film, ktorý inak večer nestíhate. Po kinosále sa môžete voľne pohybovať a venovať sa ako deťom, tak aj filmu. Nikto sa na vás nebude škaredo pozerať, ak vaše dieťa zavzlyká alebo ho budete musieť akútne prebaliť. Stlmené svetlá a zvuk zaručia, že si tento čas v kine vychutnajú deti rovnako ako vy. 
 

Pre všetky deti je vstup na tieto premietania zdarma.

 

Príbeh dvoch osamelých ľudí, ktorí sa náhodne stretnú uprostred helsinskej noci a pokúšajú sa nájsť prvú a jedinú lásku svojho života. Kaurismäkiho novinka získala Cenu poroty na MFF Cannes 2023.

 

Zamestnankyňa v supermarkete Ansa je čistá duša a svojou prítomnosťou rozžiari každý priestor, kam vkročí. Šarmantný robotník Holappa žije na ubytovni a rád trávi čas s fľaškou pálenky. Jedného dňa medzi nimi za zvukov rock’n’rollového karaoke preskočí iskra a títo dvaja vydedenci majú konečne šancu na večnú lásku. Dokážu však zdolať nástrahy v podobe nesmelosti, stratených telefónnych čísel, neznalosti mien a adries, mužovej príchylnosti k alkoholu a všeobecnej tendencie života klásť prekážky tým, ktorí hľadajú svoje šťastie?

 

Nežná tragikomédia Karaoke Blues je pokračovaním proletárskej trilógie Akiho Kaurismäkiho (Tiene v raji, ArielDievča zo zápalkárne). Nebyť všadeprítomných rozhlasových správ o ruskej invázii na Ukrajine divák by mohol mať pocit, že sleduje retro odohrávajúce sa v Helsinkách 80-tych rokov. Dôležitou súčasťou filmu sú výborne použité skladby a piesne od Čajkovského 6. symfónie, cez Mambo Italiano až po synthpopové duo Maustetytöt. A nechýbajú ani cinefilné odkazy na tvorbu Kaurismäkiho režijných vzorov a priateľov zo sveta klasického i nezávislého filmu.

 

Vitajte vo svete svojrázneho fínskeho režiséra plnom pre neho typického, suchého humoru, kde si môžete dať šieste druhé pivo.

09.04.
10:00
2D
ČT
15
Réžia
Aki Kaurismäki
Scenár
Aki Kaurismäki
Herci
Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen, Nuppu Koivu, Alina Tomnikov, Martti Suosalo, Matti Onnismaa, Sakari Kuosmanen, Simon Al-Bazoon, Maria Heiskanen