logo

Daaaaaalí!

Daaaaaalí ! / 2024 / 79 min.
France
11.06.
18:45
2D
ČT
15
02.07.
17:50
2D
ČT
15

Mladá francúzska novinárka sa opakovane stretáva so Salvadorom Dalím kvôli projektu dokumentárneho filmu, ktorý sa nikdy nezačne nakrúcať.

Daaaaaalí! je hravý a miestami veľmi vtipný fiktívny dokumentárny film so spletitým dejom, ktorý pozostáva z prekrývajúcich sa snových sekvencií, nepredvídateľných skokov v čase a v ktorom samotného umelca stvárňuje päť rôznych hercov. Nervózna lekárnička, ktorá sa stala novinárkou, musí vymýšľať čoraz dômyselnejšie úskoky, aby Dalího, ktorý na oplátku kladie čoraz bizarnejšie požiadavky, prinútila poskytnúť sľúbený rozhovor. Stretávajú sa opakovane, lenže Dalí zakaždým rozhovor predčasne ukončí a požaduje, aby mu producent prisľúbil, že rozhovor bude nakrútený „najväčšou kamerou na svete". Medzitým majster navštívi večierok, na ktorom kňaz rozpráva o opakujúcom sa sne. Film sa mení na zábavnú nočnú moru, v ktorej je sen súčasťou filmu, film súčasťou príbehu, príbeh súčasťou sna, a tak ďalej a tak ďalej. Kto iný by mal natočiť takúto duchaplnú poctu slávnemu surrealistovi Salvadorovi Dalímu ako francúzsky majster absurdného humoru Quentin Dupieux (Guma; Mucha v kufri; Neuveriteľné, ale pravdivé).

11.06.
18:45
2D
ČT
15
02.07.
17:50
2D
ČT
15
Réžia
Quentin Dupieux
Scenár
Quentin Dupieux
Herci
Anaïs Demoustier, Gilles Lellouche, Édouard Baer, Jonathan Cohen, Pio Marmaï, Didier Flamand, Romain Duris, Agnès Hurstel, Angélique Pleau, Jérôme Niel
Hudba
Thomas Bangalter