logo
dementiafriendly

Dementia-friendly: Discopříběh

Discopříběh / 1987 / 82 min.
12.06.
10:00
2D
OR
13

Pozývame vás na premietanie v rámci cyklu dementia-friendly, ktorý sprístupňuje filmy ľuďom s kognitívnymi poruchami ako demencia, Alzheimerova či Parkinsonova choroba. V stredu 12. 6. o 10:00 budeme premietať český film DISCOPŘÍBĚH.

 

Premietania slúžia ako príležitosť pre klientov špecializovaných zariadení, ich asistentov, a rodinných príslušníkov zúčastniť sa „bežnej“ aktivity. Počas podujatí je v kinosále stlmené svetlo a film je prehrávaný so stíšeným zvukom. Pri výbere filmov sa sústreďujeme na ich spomienkovú a nostalgickú hodnotu.

 

Vstup na premietanie je 2 €. Vstupenky si môžete kúpiť online alebo osobne pri uvádzačovi pred premietaním.

 

Jirka Horáček žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou, ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi. Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou, zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní...

 

Otvorené premietania realizujeme v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý je financovaný z Grantov EHP a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

12.06.
10:00
2D
OR
13
Réžia
Jaroslav Soukup
Scenár
Jaroslav Soukup, Eduard Pergner
Herci
Rudolf Hrušínský, Ladislav Potměšil, Mariana Slováková, Jaroslava Stránská, Radek Pospíšil, Pavel Kocourek, Roman Pikl, Andy Kraus, Karel Vochoč, Jana Krausová