Premietanie je súčasťou Inkluzívneho filmového festivalu.
Jazyk workshopu: Angličtina, bude zabezpečený preklad
Pre koho je workshop určený: pre študentky a študentov filmových a umeleckých škôl; pedagógov; ľudí angažujúcich sa v práci s rôznymi znevýhodnenými komunitami; ľudí zo znevýhodnených komunít
Aké príbehy v sebe nosíte a ako formujú to, kým ste? Ako rozprávať príbeh “s niekým” a nie “o niekom”? V dnešnom svete poznačenom fragmentáciou spoločnosti, kde izolované ostrovčeky identity, cancel culture a ozveny sú zviazané nepriateľstvom voči tomu druhému, by sme sa chceli ponoriť do sily kolaboratívneho rozprávania ako nástroja na skúmanie nejednoznačnosti, plurality a vzájomnosti.
Pripojte sa k nám na transformatívnom workshope, v ktorom budeme skúmať, ako rozprávame svoje príbehy vo vzťahu k príbehom niekoho iného, prostredníctvom dynamickej zmesi filmových projekcií, interaktívnych hier a reflexívnych cvičení. Ak máte záujem, môžete svoj príbeh vyrozprávať prostredníctvom umenia písania, kreslenia, či tvorbou videa na mobile. Príďte takí, akí ste, pripravení reflektovať, tvoriť a spolupracovať.
O autorovi workshopu:
Arjunraj je filmár, výskumník, umelec a pedagóg s magisterským titulom z vizuálnej antropológie z Univerzity v Münsteri. So skúsenosťami v rozprávaní príbehov s ľuďmi na okraji spoločnosti, arjunraj učí kolaboratívne rozprávanie príbehov. Vyvinul metodológiu, ktorá narúša politiku rozprávania o tom, “kto môže rozprávať príbehy o kom”, a vyučuje ju na univerzitách vo Freiburgu a Berlíne. Arjunraj získal štipendiá od Bosch Stiftung a Berlín Senat a je súčasťou CIRCE Fellowship 2024. Jeho filmárska kariéra začala v Indii, kde produkoval nezávislé filmy o marginalizovaných komunitách. Bol asistentom režiséra pri dokumente „An Insignificant Man“ a pracoval na filme „India in a Day“. Aktuálne pracuje na hranom filme „Liminality“ o medzigeneračnej traume.
Cena: študenti, pedagógovia, ZŤP, sociálni pracovníci: zdarma
Verejnosť: 30 €
Čas trvania: piatok (25. 10.) od 15:00 do 17:00, sobota (26. 10.) od 13:00 do 17:00
Na workshop je potrebné sa prihlásiť: forms.gle/2PzZuLST7h7FwiK1A
Workshop realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia a Creative Impact Research Centre Europe.