logo
film festival

Iná svorka (Külön falka) | Festival maďarského filmu

Külön falka / 2021 / 98 min.
Hungary, Slovakia
17.03.
18:00
2D
sk
15

Otec a dcéra sa vydali na cestu za poznaním a odpustením.

Tibor sa po návrate z väzenia zamestná ako vyhadzovač v nočnom klube. Má finančné problémy, prespáva u svojho brata a pre svoju povahu je v neustálom konflikte s okolím. Svoju divokú dvanásťročnú dcéru Niki nevidel už sedem rokov. Keď Niki, ktorá žije so starými rodičmi, zistí, že otca prepustili z väzenia, vyhľadá ho aj napriek ich zákazu. Toto stretnutie prinúti Tibora čeliť svojej minulosti a hľadať spôsob, ako sa stať svojej dcére ozajstným otcom.

Po siedmich rokoch bez kontaktu sa otec a dcéra navzájom spoznávajú, pričom si uvedomujú svoje pevné spojenie a aj to, aké silné môže byť odpustenie.

Film mal svetovú premiéru na MFF Karlove Vary v súťažnej sekcii Na východ od Západu.

 

 

A tizenkét éves Niki (Horváth Zorka) nagyszüleivel él, akik nem tudják kordában tartani a vadóc, az iskolában nehezen beilleszkedő gyereket. Amikor Niki megtudja, hogy édesapját, Tibort kiengedték a börtönből, minden tiltás ellenére felkeresi a férfit.

Tibor (Dietz Gusztáv) kidobóként dolgozik a budapesti éjszakában. Magának való alkat, erőszakos természete miatt állandó harcban áll a környezetével. Sötét múltja és egy családi titok miatt kerüli a lányával való találkozást, de Nikit nehezebb lerázni, mint gondolta. A két kívülálló lassan közeledni kezd egymáshoz, de minden az ellen szól, hogy a család egyesülhessen.

17.03.
18:00
2D
sk
15
Réžia
Hajni Kis
Scenár
Hajni Kis, Fanni Szántó
Herci
Gusztáv Dietz, Zorka Horváth