logo
deaffriendly inkluzia otvorenakultura konferencia

Zvuk metalu | deaf-friendly premietanie

Sound of Metal / 2020 / 120 min.
United States (US), United Kingdom (UK)
26.05.
19:30
2D
OR

Život metalového bubeníka Rubena sa obráti hore nohami v momente, keď začne strácať sluch a musí čeliť budúcnosti plnej ticha. Keď mu lekár povie, že jeho stav sa rapídne zhorší, myslí si, že jeho hudobná kariéra – a s ňou aj život – sa skončili. Jeho priateľka Lou ho odvezie do odľahlého centra na liečenie drogových závislostí pre nepočujúcich v nádeji, že tým predíde tomu, aby znova prepadol drogám a zároveň mu to pomôže prispôsobiť sa novej situácii. Po prijatí do komunity, ktorá ho akceptuje takého, aký je, si musí Ruben vybrať medzi zmiernením sa so svojím stavom a snahou získať späť svoj život. Režisér Darius Marder využíva inovatívne techniky zvukového dizajnu, čím vtiahne divákov do Rubenovho prežívania, a živo zrekonštruovuuje jeho cestu do zriedka skúmaného sveta ľudí so sluchovým postihnutím.

 

Film uvedieme v rámci cyklu deaf-friendly, vďaka ktorému na pravidelnej báze sprístupňujeme filmové umenie ľuďom so sluchovým postihnutím. Vďaka indukčnej slučke a špeciálne upraveným titulkom si môžu premietanie naplno vychutnať nepočujúci a slabo počujúci. Podujatie zároveň patrí do programu konferencie Otvorená kultúra, na ktorej budeme adresovať to, ako robiť kultúru dostupnejšiu pre rôzne zraniteľné skupiny obyvateľstva.

 

Vstup na podujatie je pre všetkých ZDARMA. Nulové vstupenky si môžete rezervovať online alebo si ich môžete vybrať priamo na pokladni kina.

 

 

Otvorené premietania sú súčasťou nášho projektu KÓSY KINO, ktorý je financovaný z Grantov EHP na Slovensku (www.eeagrants.sk) a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

 

#SPOLOCNEzaDOBREnapady #EEAgrants #KÓSYKINO

26.05.
19:30
2D
OR
Réžia
Darius Marder
Herci
Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci, Lauren Ridloff, Tom Kemp, Chris Perfetti, Hillary Baack, Chelsea Lee, Shaheem Sanchez, Rena Maliszewski
Hudba
Nicolas Becker, Abraham Marder