logo
autismfriendly konferencia otvorenakultura inkluzia

Smradi + popcorn | autism-friendly premietanie

The Bad Guys / 2022 / 100 min.
United States (US)
27.05.
14:00
2D

Máloktorí hrdinovia majú takú zlú povesť ako Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok. Títo vyvrheli sa tak dlho hľadali, až sa našli a dali dokopy. Spáchať dokonalý zločin je pre nich rovnako prirodzené , ako si v nedeľu popoludní vyraziť na zmrzlinu. Mozgom tejto partičky je Vlk, Had má na starosti otváranie trezorov, Tarantula je skúsená hackerka, Žralok sa vie skvele maskovať a Piraňa je bitkárka, ktorá svojich kamošov ochráni päsťami v každej situácii. Počas rokov strávených lúpežami rôzneho druhu získali dojem, že sú nedotknuteľní a nepolapiteľní. Lenže aj pre nich bude nakoniec platiť, že tak dlho sa do sejfu chodí pre diamanty, až sa zámok zacvakne. Konkrétne máme na mysli zámok na policajnej cele. Aj v tejto nepríjemnej situácii má však pätica podfukárov šťastia v nešťastí. Do života im vstúpi profesor Marmeláda (morča a predovšetkým dobrák telom a dušou), ktorý má ambiciózny plán – prevychovať ich na poctivých občanov.

 

Film uvedieme v rámci cyklu autism-friendly, vďaka ktorému na pravidelnej báze sprístupňujeme filmové umenie ľuďom s autizmom. Chceme im poskytnúť bezpečné a príjemné prostredie na sledovanie filmov so svojimi kamarátmi a rodinou. Počas týchto premietaní majú diváci možnosť voľného pohybu po kinosále, slobodu spontánneho prejavu v bezpečnom a tolerantnom prostredí, kde ich nikto nebude napomínať, aby svoj prirodzený prejav akokoľvek tlmili. Podujatie patrí do programu konferencie Otvorená kultúra, na ktorej budeme adresovať to, ako robiť kultúru dostupnejšiu pre rôzne zraniteľné skupiny obyvateľstva.

 

Vstup na podujatie je pre všetkých ZDARMA. Nulové vstupenky si môžete rezervovať online alebo si ich môžete vybrať priamo na pokladni kina.

 

 

Otvorené premietania sú súčasťou nášho projektu KÓSY KINO, ktorý je financovaný z Grantov EHP na Slovensku (www.eeagrants.sk) a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

 

#SPOLOCNEzaDOBREnapady #EEAgrants #KÓSYKINO

27.05.
14:00
2D
Réžia
Pierre Perifel
Scenár
Hilary Winston, Etan Cohen
Herci
Sam Rockwell, Marc Maron, Craig Robinson, Anthony Ramos, Awkwafina, Richard Ayoade, Zazie Beetz, Lilly Singh, Alex Borstein, Barbara Goodson
Hudba
Daniel Pemberton