logo
dementiafriendly seniorfriendly otvorenakultura konferencia inkluzia

Peter Dvorský | dementia-friendly premietanie

Peter Dvorský / 2022 / 77 min.
Slovakia
27.05.
16:00
2D
OR

Myslím, že môžem pokojne odísť, nový Pavarotti nastupuje na scénu.“ – Luciano Pavarotti.

 

Peter Dvorský, svetoznámy umelec, operná hviezda a miláčik publika. Chlapec z malého slovenského mesta, ktorý sa nebál snívať, tvrdo cvičiť, odhodiť trému a pri svojej prvej veľkej šanci ukázať, čo v ňom je. Nádherné divadelné úlohy, spolupráca s fantastickými orchestrami naprieč celým svetom a uznanie od najjagavejších hviezd operného neba. Človek, ktorý vnímal hudbu každou bunkou svojho tela a na konci dňa úplne obyčajný tato a manžel. Umelec, ktorý nikdy nezabudol, odkiaľ je. Peter Dvorský. Talentovaný človek s obdivuhodným srdcom, ktorý inšpiruje dodnes. Vysoká kvalita umenia, výkony posúvajúce hranice, množstvo medzinárodných ocenení a samotný postoj i filozofia Petra Dvorského sú jedinečným základom filmu, ktorý pútavým jazykom upozorňuje na dôležitosť umelcov a ich presah v ich tvorbe.

 

Film uvedieme v rámci cyklu dementia-friendly, vďaka ktorému na pravidelnej báze sprístupňujeme filmové umenie ľuďom v pokročilom veku a zároveň ľuďom trpiacim kognitívnymi poruchami. Premietania sú prispôsobené časovo a výberom filmu a počas ich priebehu je v sále stlmené svetlo a stíšený zvuk. Podujatie patrí do programu konferencie Otvorená kultúra, na ktorej budeme adresovať to, ako robiť kultúru dostupnejšiu pre rôzne zraniteľné skupiny obyvateľstva.

 

Vstup na podujatie je pre všetkých ZDARMA. Nulové vstupenky si môžete rezervovať online alebo si ich môžete vybrať priamo na pokladni kina.

 

 

Otvorené premietania sú súčasťou nášho projektu KÓSY KINO, ktorý je financovaný z Grantov EHP na Slovensku (www.eeagrants.sk) a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

 

#SPOLOCNEzaDOBREnapady #EEAgrants #KÓSYKINO

27.05.
16:00
2D
OR
Réžia
Iveta Malachovská