logo
film iff

Autism-friendly: Labky v akcii | Inkluzívny filmový festival

Paws of Fury: The Legend of Hank / 2022 / 97 min.
China, United Kingdom (UK), United States (US)
28.08.
16:00
2D

Pozývame vás na autism-friendly premietanie animovanej rozprávky Labky v akcii, ktoré je špeciálne prispôsobené potrebám ľudí s poruchou autistického spektra. Podujatie je súčasťou Inkluzívneho filmového festivalu Košice, ktorý je oslavou rôznorodosti a má za cieľ sprístupniť kultúru čo najväčšiemu počtu zraniteľných skupín. Vstup na podujatie je pre všetkých zdarma.

 

Autism-friendly premietania sú prispôsobené časovo a výberom filmu. Počas ich priebehu je v sále stlmené svetlo stíšený zvuk. Návštevníci sa môžu voľne pohybovať po kinosále a majú slobodu spontánneho prejavu v bezpečnom a tolerantom prostredí, kde ich nikto nebude napomínať

 

Premietanie bude doplnené o:

 

  • slovenský dabing

 

Labky v akcii

Hank je malý pes, ktorý má veľký sen – stať sa samurajom. Vydá sa na cestu za známym majstrom do mesta Kakamucho, ktorého obyvatelia ho ale nevítajú s nadšením. Sú to totiž všetko mačky. V snahe aspoň trochu sa im zapáčiť, nechtiac sa stane súčasťou nekalej hry istého malého zloducha, ktorý má v pláne získať absolútnu moc nad svetom...teda zatiaľ aspoň Kakamuchom. Našťastie pre Hanka mu osud prihrá do cesty veľkého samuraja Jimba a malé divoké mačiatko Emiko, ktorí sa postavia na jeho stranu. Táto nesúrodá trojica sa dá dokopy, aby prekonali všetky prekážky, spoznali silu priateľstva a oslobodili svoje mesto.

 

Otvorené premietania prinášame v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

28.08.
16:00
2D
Réžia
Chris Bailey, Mark Koetsier, Rob Minkoff
Herci
Michael Cera, Samuel L. Jackson, Ricky Gervais, Kylie Kuioka, Mel Brooks, George Takei, Gabriel Iglesias, Djimon Hounsou, Michelle Yeoh, Aasif Mandvi
Hudba
Bear McCreary