logo
film iff

Dementia-friendly: Kdyby tisíc klarinetů | Inkluzívny filmový festival

Kdyby tisíc klarinetů / 1965 / 130 min.
26.08.
10:00
2D
uk
12

Pozývame vás na dementia-friendly premietanie muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, ktoré je špeciálne prispôsobené potrebám ľudí s kognitívnymi poruchami ako demencia, Alzheimerova či Parkinsonova choroba. Podujatie je súčasťou Inkluzívneho filmového festivalu Košice, ktorý je oslavou rôznorodosti a má za cieľ sprístupniť kultúru čo najväčšiemu počtu zraniteľných skupín. Vstup na podujatie je pre všetkých zdarma.

 

Dementia-friendly premietania sú prispôsobené časovo a výberom filmu. Počas ich priebehu je v sále stlmené svetlostíšený zvuk. V polovici premietaní je prestávka, počas ktorej môžu návštevníci výjsť z kinosály a občerstviť sa. V priestoroch kina sú taktiež zvesené zrkadlá.

 

Premietanie bude doplnené o:

 

  • audiokomentár pre ľudí so zrakovým posithnutím,
  • farebne odlíšené titulky pre ľudí so sluchovým postihnutím,
  • ukrajinské titulky.

 

KDYBY TISÍC KLARINETŮ

Dnes už legendárna československá muzikálová komédia je postavená na možnosti premeny zbraní na hudobné nástroje. Hudobné nástroje sú inštrumentmi zábavy, nie zabíjania. V jednej posádke sa tak stane a vojaci z nich majú veľkú radosť. Proti nim je však vyslaná trestná výprava, no bezvýsledne...
 

Otvorené premietania prinášame v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

26.08.
10:00
2D
uk
12
Réžia
Ján Roháč, Vladimír Svitáček
Herci
Jana Brejchová, Waldemar Matuška, Hana Hegerová, Eva Pilarová, Karel Gott, Jiří Suchý, Pavlína Filipovská, Jana Malknechtová, Jiří Jelínek, Vlastimil Brodský
Hudba
Jiří Šlitr