logo
film klubsilencio

Filmový klub SILENCIO: Mechanický pomaranč

A Clockwork Orange / 1971 / 136 min.
United Kingdom (UK), United States (US)
09.11.
19:19
2D
cs
15

⚙🍊 Señoras y señores, el Club Silencio les presenta... MECHANICKÝ POMARANČ

 

🎬 Kino Úsmev predstavuje FILMOVÝ KLUB SILENCIO. Pozývame vás na premietania filmových klasík obohatené o odborný úvod a priestor na diskusiu po premietaní.  

 

🔑 Budeme sa stretávať každú druhú stredu o 19:19 vo veľkej sále Kina Úsmev. Pridajte sa medzi nás, napríklad prostredníctvom tohto linku.

 

📽 Prvé 4 premietania budú venované velikánovi kinematografie, režisérovi Stanleymu Kubrickovi. Začíname 9. novembra znepokojivým obrazom spoločnosti vo filme MECHANICKÝ POMARANČ (1971) podľa románu Anthonyho Burgessa.

 

Alex deLarge je vodcom brutálnej bandy pubertálnych výtržníkov, ktorí chodia poza školu, po nociach popíjajú chemicky obohatené mlieko v bare Korova a agresivitu si vybíjajú bitkami, znásilňovaním a prepadávaním slušných občanov.Len jediné Alex miluje viac ako sex a rabovanie: hudbu Ludwiga van Beethovena. Tá ho dokáže nabudiť k poriadnym dávkam ultranásilia. Všetko sa však náhle zmení, keď Alex padne do rúk zákona a skončí vo väzení. Jeho jedinou šancou ako sa čo najskôr dostať na slobodu je podstúpiť radikálnu odvykaciu kúru, ktorá mu má pomocou najnovších experimentálnych metód raz a navždy znechutiť násilie. Procedúra vymývania mozgu je natoľko úspešná, že Alex sa stane fyzicky alergický nielen na násilie, ale aj na milovanú Beethovenovu hudbu. Po prepustení na slobodu mu nezostáva nič iné ako žiť životom slušného človeka. Ale ako sa má brániť proti násiliu, ktoré číha v mestskej džungli?

 

 

Pri zaregistrovaní cez formulár získate členskú kartu s možnosťou využitia každého štvrtého premietania zdarma.

09.11.
19:19
2D
cs
15
Réžia
Stanley Kubrick
Herci
Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates, Warren Clarke, John Clive, Adrienne Corri, Carl Duering, Paul Farrell, Clive Francis, Michael Gover
Hudba
Wendy Carlos