logo
film klubsilencio

Filmový klub SILENCIO: Osvietenie

The Shining / 1980 / 119 min.
United States (US), United Kingdom (UK)
23.11.
19:19
2D
cs
15

🏨🪓 Señoras y señores, el Club Silencio les presenta... OSVIETENIE

 

🎬 Kino Úsmev predstavuje FILMOVÝ KLUB SILENCIO. Pozývame vás na premietania filmových klasík obohatené o odborný úvod a priestor na diskusiu po premietaní.  

 

🔑 Budeme sa stretávať každú druhú stredu o 19:19 vo veľkej sále Kina Úsmev. Pridajte sa medzi nás, napríklad prostredníctvom tohto linku.

 

🎥 Prvé 4 premietania budú venované velikánovi kinematografie, režisérovi Stanleymu Kubrickovi. Pokračujeme 23. novembra kultovým hororom OSVIETENIE (1980) podľa románu Stephena Kinga.

 

Jack Torrance je štyridsiatnik, ktorý ešte stále dúfa, že príde jeho prvý spisovateľský úspech. Aby manželke Wendy a synovi Dannymu zabezpečil živobytie a sebe pokoj na písanie, prijme miesto zimného správcu luxusného vysokohorského hotela v Colorade. Jacka neodradia ani strašidelné historky o predošlom správcovi, ktorý údajne v izolovanom hoteli zošalel, rozsekal svoju rodinu na kúsky a napokon sa sám zastrelil. Jack však verí, že v odľahlej samote konečne nájde silu dopísať svoj veľký projekt. Jeho syn Danny má zvláštny dar osvietenia a vidí veci, ktoré si Jack spočiatku odmieta pripustiť. Danny na opustených hotelových chodbách stretáva duchov bývalých hostí hotela. Pocity klaustrofóbie, spojené s tvorivým blokom postupne Jacka dovedú do stavu, kedy sám s duchmi komunikuje a napokon poslúchne ich volanie. Zdá sa, že už nič nezabráni tomu, aby zopakoval osud svojho predchodcu. Jediné, čo môže Wendy a Dannyho zachrániť, je osvietenie...

 

Pri zaregistrovaní cez formulár získate členskú kartu s možnosťou využitia každého štvrtého premietania zdarma.

23.11.
19:19
2D
cs
15
Réžia
Stanley Kubrick
Herci
Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Philip Stone, Scatman Crothers, Joe Turkel, Barry Nelson, Barry Dennen, Tony Burton, Lia Beldam
Hudba
Rachel Elkind, Wendy Carlos