logo
film blindfriendly

Blind-friendly: Daždivý deň v New Yorku

A Rainy Day in New York / 2019 / 92 min.
United States (US)
28.05.
16:00
2D
cs
12

Pozývame vás na premietanie v rámci cyklu blind-friendly, ktorý sprístupňuje filmy ľuďom so zrakovým postihnutím. V nedeľu 28. 5. o 16:00 budeme premietať film Woodyho Allena DAŽDIVÝ DEŇ V NEW YORKU.

 

Premietania sú doplnené o audiokomentár, ktorý návštevníkom detailne opisuje dej filmu, jednotlivé scény, hercov a ich gestikuláciu či mimiku. Vstup do kinosály nie je bezbariérový a preto sú k dispozícii zaškolení uvádzači v prípade, že by niektorí z návštevníkov potrebovali asistenciu pri výstupe hore schodmi. Kino Úsmev sa nachádza za budovami Mlynská bašta a Stredná priemyselná škola Dopravná vedľa obchodného domu Urban. Pri výbere filmov sa sústreďujeme na filmy s kratšou minutážou a radíme sa s ÚNSS a členmi skupiny nevidiacich a slabozrakých.

 

Vstup na premietanie je zdarma. Vstupenky si môžete rezervovať online alebo si ich môžete vybrať osobne pri uvádzačovi pred premietaním.

 

Ashleigh dostane za úlohu urobiť na Manhattane pre školský časopis rozhovor so slávnym filmovým režisérom Rolandom Pollardom. Jej priateľ Gatsby, ktorý miluje staré zákutia New Yorku, by ju rád zobral na obľúbené miesta svojho rodného mesta. Gatsbyho plány sa začnú rúcať, keď Pollard pozve Ashleigh pozrieť sa na nakrúcanie filmu. Ashleigh sa stretáva so scenáristom Tedom Davidoffom i filmovou hviezdou Franciscom Vegou. Je filmovým svetom úplne okúzlená. Gatsby neplánovane prežije deň s Chan, vtipnou a uštipačnou sestrou svojej bývalej priateľky. Obaja zisťujú, že asi najdôležitejšie v živote je nájsť tú správnu osobu…

 

Otvorené premietania realizujeme v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý je financovaný z Grantov EHP a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

28.05.
16:00
2D
cs
12
Réžia
Woody Allen
Scenár
Woody Allen
Herci
Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna, Liev Schreiber, Rebecca Hall, Griffin Newman, Kelly Rohrbach, Suki Waterhouse