logo
film iff

Blind & deaf-friendly: Homár | Inkluzívny filmový festival

The Lobster / 2015 / 119 min.
France, Greece, Republic of Ireland, Netherlands, United Kingdom (UK)
26.08.
19:00
2D
15

Pozývame vás na blind a deaf-friendly premietanie filmu Homár, ktoré je špeciálne prispôsobené potrebám ľudí so zrakovým a sluchovým postihnutím. Podujatie je súčasťou Inkluzívneho filmového festivalu Košice, ktorý je oslavou rôznorodosti a má za cieľ sprístupniť kultúru čo najväčšiemu počtu zraniteľných skupín. Vstup na podujatie je pre všetkých zdarma.

 

Blind-friendly premietania sú doplnené o audiokomentár, ktorý návštevníkom podrobne popisuje dej, scény, hercov a ich mimiku. Deaf-friendly premietania sú doplnené o špeciálne titulky a v hornej časti veľkej kinosály je nainštalovaná indukčná slučka, ktorá zaisťuje prenos zvuku do načúvacích zariadení osôb so sluchovým postihnutím.

 

Premietanie bude doplnené o:

 

  • český dabing,
  • audiokomentár pre ľudí so zrakovým posithnutím,
  • farebne odlíšené titulky pre ľudí so sluchovým postihnutím,
  • ukrajinské titulky.

 

Homár

Príbeh lásky zasadený do blízkej budúcnosti, kde podľa zákonov Mesta sú slobodní ľudia zatýkaní a deportovaní do Hotela. Tam si musia do 45 dní nájsť životného partnera. Ak sa im to nepodarí, premenia ich na zviera podľa vlastného výberu a vypustia do Lesa. Zúfalý Muž utečie z Hotela do Lesa, kde žijú Samotári, a zamiluje sa tam aj napriek prísnemu trestu za porušenie ich zákonov.


Otvorené premietania prinášame v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

26.08.
19:00
2D
15
Réžia
Yorgos Lanthimos
Herci
Colin Farrell, Rachel Weisz, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ariane Labed, John C. Reilly, Jessica Barden, Olivia Colman, Ashley Jensen, Angeliki Papoulia