logo
film iff

Baby-friendly: Ružové sny | Inkluzívny filmový festival

Ružové sny / 1977 / 81 min.
26.08.
17:00
2D
OR
12

Pozývame vás na baby-friendly premietanie filmu Ružové sny, vďake ktorému môžu rodičia vyraziť do kina s deťmi, trebárs aj v kočiari, a vychutnať si celovečerný film. Podujatie je súčasťou Inkluzívneho filmového festivalu Košice, ktorý je oslavou rôznorodosti a má za cieľ sprístupniť kultúru čo najväčšiemu počtu zraniteľných skupín. Vstup na podujatie je pre všetkých zdarma.

 

Počas premietaní z cyklu Úsmev BABY sa môžete voľne pohybovať po kinosále a venovať sa ako deťom, tak aj filmu. Nikto sa na vás nebude škaredo pozerať, ak vaše dieťa zavzlyká alebo ho budete musieť akútne prebaliť. Stlmené svetlá a zvuk zaručia, že si tento čas v kine vychutnajú deti rovnako ako aj vy. 

 

Premietanie bude doplnené o:

 

  • audiokomentár pre ľudí so zrakovým posithnutím,
  • farebne odlíšené titulky pre ľudí so sluchovým postihnutím.

 

RUŽOVÉ SNY

Poetický obraz lásky dedinského poštára Jakuba a mladučkej cigánky Jolanky. Sú to hrdinovia, ktorí vstupujú do života s omylmi a kotrmelcami, s humorom a poéziou ich mladosti. Jakub okrem listov a telegramov prináša ľuďom okolo seba i radosť. Je hravý a Jolanka cieľavedomejšia. Je nespokojná, chcela by zmeniť svoj život. Jakub si vie vymýšľať a dokáže presvedčiť, že všetky túžby a sny sú splniteľné. Jakub a Jolanka sa k sebe približujú i vzďaľujú navzájom, nachádzajú sa, aby sa opäť jeden druhému stratili... Skutočný život ich naučí chápať, kde sú hranice sna, túžby a skutočnosti.

 

Otvorené premietania prinášame v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

26.08.
17:00
2D
OR
12
Réžia
Dušan Hanák
Scenár
Dušan Hanák, Dušan Dušek
Herci
Juraj Nvota, Iva Bittová, Josef Hlinomaz, Marie Motlová, Ľudovít Kroner, Libuše Havelková, Václav Babka, Hana Slivková, Anton Trón, Míla Beran
Hudba
Petr Hapka