logo
film iff

Senior-friendly: Kdyby tisíc klarinetů | Inkluzívny filmový festival

Kdyby tisíc klarinetů / 1965 / 130 min.
27.08.
16:00
2D
OR
12

Pozývame vás na senior-friendly premietanie muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, ktoré umožňuje starším ľuďom zhliadnuť filmy v kine v rozumnejších hodinách. Podujatie je súčasťou Inkluzívneho filmového festivalu Košice, ktorý je oslavou rôznorodosti a má za cieľ sprístupniť kultúru čo najväčšiemu počtu zraniteľných skupín.

 

Vstup na podujatie je 2 €.

 

Premietania z cyklu Úsmev SENIOR sú prispôsobené časovo a výberom filmu. Filmy programuje cielene pre staršiu vekovú kategóriu v spolupráci s Radou seniorov Mesta Košice. Veríme, že kvalitné filmové tituly sú určené pre všetkých, ktorí majú čas a chuť ísť za kultúrou, či už majú dvadsať alebo sedemdesiat.
 

Premietanie bude doplnené o:

 

  • audiokomentár pre ľudí so zrakovým posithnutím,
  • farebne odlíšené titulky pre ľudí so sluchovým postihnutím,
  • ukrajinské titulky.

 

KDYBY TISÍC KLARINETŮ

Dnes už legendárna československá muzikálová komédia je postavená na možnosti premeny zbraní na hudobné nástroje. Hudobné nástroje sú inštrumentmi zábavy, nie zabíjania. V jednej posádke sa tak stane a vojaci z nich majú veľkú radosť. Proti nim je však vyslaná trestná výprava, no bezvýsledne...
 

Otvorené premietania prinášame v rámci projektu KÓSY KINO, ktorý získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

27.08.
16:00
2D
OR
12
Réžia
Ján Roháč, Vladimír Svitáček
Herci
Jana Brejchová, Waldemar Matuška, Hana Hegerová, Eva Pilarová, Karel Gott, Jiří Suchý, Pavlína Filipovská, Jana Malknechtová, Jiří Jelínek, Vlastimil Brodský
Hudba
Jiří Šlitr