logo
putovnekinousmev interconnectingcinema

Amadeus v Betliari | Putovné Kino Úsmev

Amadeus / 1984 / 180 min.
United States (US)
18.08.
20:00
2D

Pozývame vás na premietanie skvelého filmu Amadeus pred kaštieľom v Betliari! Ide o jedno zo štyroch premietaní, ktoré Kino Úsmev zrealizuje v auguste v rámci svojho putovania po východnom a strednom Slovensku s cieľom sprístupniť kvalitnú európsku kinematografiu novému a najmä odľahlejšiemu publiku. Pred premietaním je možný vstup za zvýhodnenú cenu na výstavu Čierne diery × Múzeum Betliar: Priemysel a Andrássyovci.

Premietanie bude prebiehať vonku s možnosťou sedenia na poskytnutých stoličkách s možnosťou piknikového sedenia, takže si v prípade záujmu prineste vlastnú deku. K dispozícii bude aj bufet s občerstvením a nápojmi. V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie prebiehať v priestoroch neďalekého Kina Úsvit v Betliari.

 

PROGRAM

18:00 – 20:00 Otvorený vstup na výstavu Čierne diery × Múzeum Betliar: Priemysel a Andrássyovci

20:00 Premietanie filmu Amadeus

 

VSTUPENKY: 2 € (+ vstup na výstavu 4 €) – predaj online a na mieste

 

Amadeus (s českým dabingom)

Píše sa rok 1781 a Antonio Salieri pôsobí ako dvorný skladateľ cisára Jozefa II. Keď na dvor príde Mozart, Salieri si s hrôzou uvedomí, že božské hudobné nadanie, ktoré si prial mať on sám, dostal do vienka tento obscénny vtipkár. Salieri dohnaný žiarlivosťou k zúrivosti organizuje intrigy s cieľom zničiť Mozarta, na čo je ochotný použiť všetky dostupné prostriedky. Možno aj vraždu. Podarilo sa Salierimu umlčať jedného z najväčších géniov svetovej hudby? Záhada – a hudba – zostávajú. Amadeus – veľkolepý historický epos, nádherná oslava hudby Wolfganga Amadea Mozarta.

 

Ďalšie premietania v rámci Putovného Kina Úsmev:

17.8. Pýcha a predsudok v Kaštieli Petrovany

19.8. Meno ruže v Kláštore v Rožňave

20.8. Favoritka v Coburgovskom kaštieli v Jelšave

 

Putovné Kino Úsmev je šúčasťou nášho európskeho projektu Interconnecting Cinema, ktorý realizujeme v spolupráci s partnermi z Maďarska, Poľska, Čiech a Rumunska. Projekt je financovaný zo zdrojov Európskej únie.

18.08.
20:00
2D
Réžia
Miloš Forman
Herci
F. Murray Abraham, Tom Hulce, Elizabeth Berridge, Roy Dotrice, Simon Callow, Christine Ebersole, Jeffrey Jones, Barbara Bryne, Cynthia Nixon, Douglas Seale