logo
putovnekinousmev interconnectingcinema

Pýcha a predsudok v Kaštieli Petrovany | Putovné Kino Úsmev

Pride & Prejudice / 2005 / 129 min.
France, United Kingdom (UK), United States (US)
17.08.
20:00
2D

Pozývame vás na premietanie filmu Pýcha a predsudok do nádherných priestorov Kaštieľa Petrovany! Ide o jedno zo štyroch premietaní, ktoré Kino Úsmev zrealizuje v auguste v rámci svojho putovania po východnom a strednom Slovensku s cieľom sprístupniť kvalitnú európsku kinematografiu novému a najmä odľahlejšiemu publiku. Pred premietaním budú prebiehať komentované prehliadky kastieľa.

Premietanie bude prebiehať vonku pred kaštieľom s možnosťou piknikového sedenia, takže si v prípade záujmu prineste vlastnú deku. K dispozícii bude aj bufet s občerstvením (pizza, popcorn) a nápojmi (nealko nápoje, čapované pivo či prosecco). V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie prebiehať vo vnútorných priestoroch kaštieľa.

 

PROGRAM

18:00 – 20:00 Komentované prehliadky kaštieľa

20:00 Premietanie filmu Pýcha a predsudok

 

VSTUPENKY: 2 € – predaj online a na mieste

 

Pýcha a predsudok (so slovenským dabingom)

Klasický príbeh lásky a nenávisti hovorí o osudoch piatich krásnych sestier Bennetových, ktoré ich matka (Brenda Blethyn) vedie pevnou rukou k životnému názoru, podľa ktorého je žena šťastná len vtedy, keď sa bohato vydá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) sa tomuto modelu zatiaľ úspečne vzpiera, plne podporovaná detinským otcom (Donald Sutherland). Keď sa v blízkom zámočku zabýva slobodný a hlavne bohatý pán Bingley, všetci Bennetovci, na čele s matkou zavetria šancu na výhodný sobáš. Najstaršia dcéra Jane (Rosamund Pike), citlivé a krásne dievča pánovi Bingleymu okamžite podľahne. Mladšia Elizabeth sa pozdáva jeho priateľovi pánovi Darcymu (Matthew Macfayden), ktorý však vyzerá ako veľký snob a naviac mu podľa všetkého prsty v kríze, ktorá neskôr naruší vzťah Jane a pána Bingleyho. Je možné jedného človeka rovnako vášnivo nenávidieť a milovať?

 

Ďalšie premietania v rámci Putovného Kina Úsmev:

18.8. Amadeus v Betliari

19.8. Meno ruže v Kláštore v Rožňave

20.8. Favoritka v Coburgovskom kaštieli v Jelšave

 

Putovné Kino Úsmev je šúčasťou nášho európskeho projektu Interconnecting Cinema, ktorý realizujeme v spolupráci s partnermi z Maďarska, Poľska, Čiech a Rumunska. Projekt je financovaný zo zdrojov Európskej únie.

17.08.
20:00
2D
Réžia
Joe Wright
Herci
Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Brenda Blethyn, Donald Sutherland, Judi Dench, Tom Hollander, Rosamund Pike, Jena Malone, Kelly Reilly, Claudie Blakley
Hudba
Dario Marianelli