logo
putovnekinousmev interconnectingcinema

Favoritka v Coburgovskom kaštieli v Jelšave | Putovné Kino Úsmev

The Favourite / 2018 / 119 min.
Republic of Ireland, United Kingdom (UK), United States (US)
20.08.
20:00
2D

Pozývame vás na premietanie filmu Favoritka do magických priestorov Coburgovského kaštieľa v Jelšave! Ide o jedno zo štyroch premietaní, ktoré Kino Úsmev zrealizuje v auguste v rámci svojho putovania po východnom a strednom Slovensku s cieľom sprístupniť kvalitnú európsku kinematografiu novému a najmä odľahlejšiemu publiku. Pred premietaním budú prebiehať komentované prehliadky kaštieľa.

 

Premietanie bude prebiehať pod holým nebom na nádvorí kaštieľa. K dispozícii bude aj bufet s občerstvením a nápojmi. V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie prebiehať vo vnútorných priestoroch kaštieľa.

 

PROGRAM

18:00 – 20:00 Komentované prehliadky kaštieľa

20:00 Premietanie filmu Favoritka

 

VSTUPENKY: 2 € – predaj online a na mieste

 

Favoritka (s českým dabingom)

Na začiatku 18. storočia vládne Veľkej Británii kráľovná Anna, posledná z rodu Stuartovcov, ktorá sa do histórie zapísala skôr neslávne. Je plachá a prehliadaná, trpí bolestivou dnou a nie je ani veľmi vzdelaná, čo z nej činí perfektnú obeť manipulátorov. Jej jedinou oporou v živote je lady Sarah. Sarah sa vďaka tomu dostala do najvyšších kruhov anglickej aristokracie a za neistú kráľovnú prakticky vládne sama. Spoza kráľovninho trónu robí všetky dôležité rozhodnutia ohľadne chodu štátu. Zároveň si svoju pozíciu ostro stráži a nikoho, kto by sa pokúsil kráľovnú ovplyvniť, k nej nepustí. Podcenila len svoju sesternicu Abigail, ktorá na dvor prišla prosiť o prácu služobnej potom, čo jej rodina zbankrotovala. Sarah ju z ľútosti prijala. Netuší však, že by ctižiadostivá Abigail mohla ohroziť jej rolu kráľovninej favoritky. Zatiaľ čo Abigail vďaka svojej obľube u panovníčky rýchlo stúpa spoločenským rebríčkom, od Sarah sa začína priazeň odvracať.

 

Ďalšie premietania v rámci Putovného Kina Úsmev:

17.8. Pýcha a predsudok v Kaštieli Petrovany

18.8. Amadeus v Betliari

19.8. Meno ruže v Kláštore v Rožňave

 

Putovné Kino Úsmev je šúčasťou nášho európskeho projektu Interconnecting Cinema, ktorý realizujeme v spolupráci s partnermi z Maďarska, Poľska, Čiech a Rumunska. Projekt je financovaný zo zdrojov Európskej únie.

20.08.
20:00
2D
Réžia
Yorgos Lanthimos
Scenár
Deborah Davis, Tony McNamara
Herci
Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Joe Alwyn, Mark Gatiss, James Smith, Jenny Rainsford, Emma Delves, Faye Daveney